דף הבית
אודותינו
קטלוג
מאמרים
צור קשר
רשימת חנויות
 
 
קיץ 2010
חורף 2010
קיץ 2009
חורף 2009
uri geler for  vision
בגדי ים
הכנות לקולקציית קיץ בעיצומן!!!
הכנות לקולקציית קיץ בעיצומן!!!
הזדמנות אחרונה
כמעט וסיימנו...
כמעט וסיימנו...
מכירות אחרונות של פריטי החורף במחירים קטנים...50% .הפריטים יהיו רלוונטים גם לחורף הבא
דף הבית
מאמרים

הקשר הבלתי נפרד בין מוזיקה לבין אופנה

מאמרים

הקשר הבלתי נפרד בין מוזיקה לבין אופנה

מאז ומתמיד, ובייחוד במאה העשרים, צעדו אופנה ומוסיקה יד ביד. תעשיית המוסיקה, המורכבת מז'אנרים וסגנונות רבים, השפיעה באופן ניכר על האופנות המשתנות, בין אם מדובר בעיצובים של המעצבים הידועים ביותר ובין אם על בסגנונות אופנת הרחוב והמועדונים. השפעת המוסיקה על סגנונות אופנה רבים קיבלה ביטוי משמעותי בעיקר לאחר פריצת הרוק הקלאסי בשנות החמישים והיא נוכחת בכל מקום עד ימינו אלה. השפעות אלו ניכרו בעיקר בקרב הצעירים, אשר הזדהו עם הזמרים ושיריהם והשתמשו בתלבושות שונות על מנת למרוד כנגד הדור הקודם ובכדי לבטא את השקפת עולמם. לפניכם מספר דוגמאות כיצד השפיעו זמרים וזרמים בתעשיית המוסיקה על אופנה ועל תרבות ההמונים

אופנה בהשפעת הרוק
להקות הרוק השונות הושפעו במראן ובסגנונן ייחודי מתרבות האופנוענים, אך אין ספק כי הפופולאריות הגואה של זמרי הרוק הביאה לאימוץ הסגנון אל אופנת הרחוב ומעבר לה. דבר זה קיבל ביטוי משמעותי במיוחד בשנות השבעים והשמונים, עם פריחתו של הרוק הכבד ופריצתן אל התודעה של "להקות שיער" כגון קיס, אליס קופר וגאנז נ' רוזס. להקות אלה השפיעו באופן בולט על פריטי לבוש הנחשבים רוקיסטים, כמו מעילי ומכנסי עור, ג'ינסים כהים או קרועים, שיבוץ ניטים ועוד.

אופנה פאנקיסטית
ז'אנר הפאנק החל בשנות השבעים עם הופעתם של להקות כמו הסקס פיסטולס והרמונס, שהביעו מחאה גורפת כנגד הממסד והחברה. צעירים רבים ברחבי העולם החלו לאמץ את לבושן הייחודי של להקות אלו, שהתבטא בפריטי לבוש דמויי עור, ג'קטים צבאיים, מגפיים ונעליים צבאיות. את הבגדים הרבו לעטר בסיכות ביטחון מרובות. הצעירים הפאנקיסטים התהדרו בעגילים, נזמים ובתספורות מוהיקן צבעוניות. על אף שהפאנק בראשית דרכו היה נגד אופנה באשר היא, הוא אומץ בסופו של דבר על ידי רבים כסגנון מובהק של אופנת רחוב.

אופנה על פי תרבות הפופ
בשנות השמונים תפס ז'אנר הפופ תאוצה, כשזמרים ולהקות כמו סידני לאופר, ג'ורג' מייקל, א-הא ואחרים פרצו לתודעה העולמית והשפיעו על סגנונות אופנה רבים. בתקופה זו החלה גם מדונה את דרכה המקצועית, כאשר באמתחתה מראה ייחודי המאופיין בגופיות מתחרה, חצאיות מעל מכנסי שבע שמיניות, גרבוני רשת, שרשראות עם צלבים וצמידים מרובים. בשנות השמונים הפך סגנון זה לאופנת רחוב ומועדונים ואומץ על ידי נשים רבות ברחבי העולם.

דף הביתהדפסה